Pszczoły odporne na warrozę, czy to możliwe?

Czy pszczoły mogą być odporne na pasożyta Varroa destructor?

Warroza od prawie 50 lat wpisana jest w polskie pszczelarstwo. Walka z nią stanowi jedno z największych wyzwań dla współczesnej gospodarki pasiecznej. Aby wygrać tę wojnę, nie wystarczą nam już "paski" i "kwasy". Szeroko promowane i oferowane linie pszczół odporne na pasożyta rozwiązałyby tę kwestię definitywnie, gdyby rzeczywistość była odzwierciedleniem treści reklam. Na jakim etapie jesteśmy? Jakie są najnowsze światowe trendy? Co już wiemy, a czego poszukujemy?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź uzyskacie podczas spotkania z Panią Profesor Małgorzatą Bieńkowską. Zapraszamy wszystkich, którzy poważnie podchodzą do zwalczania warrozy i chcą spojrzeć na to zagadnienie holistycznie.

O prowadzącej: Zawodowo i prywatnie związana jest z pszczołami. Głównym celem Jej pracy jest hodowla pszczół wykazujących cechy odporności na pasożyta V. destructor, doskonalenie metod selekcji, doboru do rozpłodu trutni i matek pszczelich oraz doskonalenie metod sztucznego unasieniania. 30 lipca 1992 roku otrzymała zaświadczenie nr 81 o zdaniu egzaminu z zakresu inseminacji matek pszczelich. Jest jednym z założycieli międzynarodowej sieci współpracy naukowej – Research Network of Sustainable Bee Breading, członkiem Międzynarodowej Organizacji COLOSS – Honey Bee Research Association, a także pełni funkcję skarbnika Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Matek Pszczelich. Z pasją popularyzuje wiedzę dotyczącą najnowszych osiągnięć, odkryć oraz wyników badań, które mogą przyczynić się do polepszenia sytuacji pszczół i utrzymywania jak największej ich bioróżnorodności w środowisku.

Pszczoły odporne na warrozę, czy to możliwe?

Informacje techniczne: link do rejestracji na webinar zostanie wysłany 3 kwietnia na email podany przy zapisie.

Rejestracja na webinar: W trakcie rejestracji należy podać Imię i nazwisko oraz Adres email, a następnie kliknąć przycisk Zarejestruj się. Właściwy link przyjdzie na podany przy rejestracji email.

W razie problemów technicznych prosimy o kontakt:

516-828-632

biuro@akademia-pszczelarza.pl

Brak planowanych terminów.

Komentarze (0)

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Newsletter: