mini KURS PSZCZELARSKI

Jeśli chcesz się zajmować pszczołami, ale nie wiesz od czego zacząć i jaki sprzęt wybrać? Zapraszamy Cię na mini Kurs Pszczelarski. Przekażemy Ci zbiór wiedzy potrzebnej do założenia swojej pierwszej pasieki. Już wkrótce będziesz mógł cieszyć się własnym miodem.

Prawie każdy z nas lubi smak miodu, a wszyscy doceniamy jego zdrowotne właściwości. Wiele mówi się również o problemach pszczół i pszczelarstwie. Dlatego przygotowaliśmy mini kurs pszczelarski skierowany do wszystkich, którzy niezależnie od motywacji myślą o założeniu pasieki. Podczas jednego weekendu przekażemy podstawową wiedze z zakresu biologii pszczół oraz gospodarki pasiecznej. Zajęcia praktyczne przy rodzinach pszczelich nauczą Cię:

 • jak się zachowywać podczas przeglądów rodzin
 • jak bezpiecznie kupić pierwsze pszczoły
 • oraz jak prawidłowo opiekować się nimi

Wszystko po to, aby uniknąć niepotrzebnych błędów. Mini kurs może być początkiem fascynującej przygody jaką jest pszczelarstwo.

Zapisz się

DO KOGO SKIEROWANY JEST KURS?
Na kurs zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą założyć pasiekę oraz tych, którzy opiekują się pszczołami od niedawna.

JAK SIĘ ZAPISAĆ
Jeśli chcesz się zapisać na kurs kliknij ZAPISZ SIĘ
Jeśli masz pytania skontaktuj się drogą mailową: warsztaty@akademia-pszczelarza.pl

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?
Kurs trwa 3 dni, zajęcia odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę, w godzinach od 9:00 do 15:00. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Szczegółowe tematy oraz harmonogram zajęć wysyłamy mailowo po zapisaniu się na kurs.

PODCZAS KURSU ZNAJDZIECIE ODPOWIEDZI NA PYTANIA:
Jak założyć pasiekę unikając błędów?
Jak prowadzić gospodarkę pasieczną opartą na myśleniu?
Jak rozsądnie wybrać miejsce pod pasieczysko?
Jakich błędów unikać na początku pszczelarskiej drogi?
Jak z głową zgromadzić sprzęt pszczelarski?
Gdzie i jak bezpiecznie kupić pierwsze pszczoły?

Zajęcia teoretyczne:

 • Podstawy pszczelarstwa 
 • Biologia rodziny pszczelej 
 • Całoroczna gospodarka pasieczna+ sprzęt pasieczny

Zajęcia praktyczne:

 • Zakładanie pasieki i zasiedlanie uli 
 • Prace pasieczne w okresie wiosennym 
 • Podstawowe metody zwalczania chorób 
 • Metody powiększania pasieki 
 • Przemysław Szeliga

  Mistrz pszczelarski, a przede wszystkim miłośnik pszczół, praca z pasją to jego metoda na sukces. Posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć i warsztatów, od lat edukuje pszczelarzy zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Zaangażowany społecznie, działa na rzecz integracji środowiska pszczelarskiego i upowszechniania wiedzy na temat znaczenia roli pszczoły miodnej w społeczeństwie. Prowadzi własną pasiekę hodowlaną opartą na jednej z najtrudniejszych metod hodowlanych, która umożliwia pozyskanie matek pszczelich najwyższej jakości. Wymagający i krytyczny wobec siebie i innych jest mentorem wielu pszczelarskich dusz. Uczy prowadzenia gospodarki pasiecznej opartej na myśleniu.

 • Michał Kolasa

  Młody i całkowicie zafascynowany odkrywaniem tajemnicy pszczelego świata. Absolwent biologii na UJ, obecnie doktorant w Instytucie Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN. Na co dzień używa narzędzi molekularnych do badania zależności ekologicznych wśród owadów na poziomie genetycznym. Prywatnie fascynuje go wpływ pokrewieństwa na pracę rodziny pszczelej, jak również genetyczne różnice między matkami a robotnicami. Swoją młodość w pszczelarstwie wykorzystuje jako atut, ma dar tłumaczenia prostym językiem najbardziej zawiłych teorii szczególnie z zakresu genetyki.

 • Stanisław Król

  Mistrz pszczelarski, tester wielu nowości rynkowych i zdecydowany przeciwnik schematycznych rozwiązań. Pszczelarz tysiąca pomysłów. W pasiece zawsze wie co robi. Prowadzi gospodarkę pasieczną nastawioną na miód i produkcję odkładów. Wie jak przygotować pszczoły na wrzos, sam wytwarza węzę pszczelą i testuje izolatory Chmary. Jest autorem ciekawych rozwiązań usprawniających przewożenie pszczół na pożytki. Pasjonat wędrówek. Chętnie rozmawia z początkującymi pszczelarzami, słuchając tego co mają do powiedzenia potrafi im doskonale doradzić.

Brak planowanych terminów.
Pasieka Uniwersytecka w Ogrodzie Botanicznym ul. Kopernika 27, Kraków

Newsletter: