Mini Kurs pszczelarski kwietniowy

Chcesz się zajmować pszczołami, ale nie wiesz, od czego zacząć i jaki sprzęt wybrać? Zapraszamy Cię na Mini Kurs Pszczelarski. Przekażemy Ci zbiór wiedzy potrzebnej do założenia swojej pierwszej pasieki. Już wkrótce będziesz mógł cieszyć się własnym miodem.

Prawie każdy z nas lubi smak miodu, a wszyscy doceniamy jego zdrowotne właściwości. Wiele mówi się również o problemach pszczół i pszczelarstwie. Dlatego przygotowaliśmy Mini Kurs pszczelarski skierowany do wszystkich, którzy niezależnie od motywacji myślą o założeniu pasieki. Podczas dwóch weekendów przekażemy podstawową wiedzę z zakresu biologii pszczół oraz gospodarki pasiecznej. Zajęcia praktyczne przy rodzinach pszczelich nauczą Cię:

  • jak się zachowywać podczas przeglądów rodzin,
  • jak bezpiecznie kupić pierwsze pszczoły,
  • oraz jak prawidłowo opiekować się nimi.

Wszystko po to, aby uniknąć niepotrzebnych błędów. Mini Kurs może być początkiem fascynującej przygody, jaką jest pszczelarstwo.

Zapisz się kup prezent

DO KOGO SKIEROWANY JEST KURS?
Na kurs zapraszamy wszystkich, którzy chcą założyć pasiekę lub opiekują się pszczołami od niedawna.

JAK SIĘ ZAPISAĆ
Jeśli chcesz się zapisać na kurs kliknij ZAPISZ SIĘ
Jeśli masz pytania, skontaktuj się drogą mailową: kurs@akademia-pszczelarza.pl

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?
Kurs trwa 1 dzień. Zajęcia praktyczne odbędą się w sobotę 27 kwietnia w Ogrodzie Botanicznym UJ w Krakowie. Dodatkowo dostaniecie od nas 12 godzin nagranych już zajęć teoretycznych, które będziecie mogli obejrzeć w dowolnym terminie.

PODCZAS KURSU ZNAJDZIECIE ODPOWIEDZI NA PYTANIA:
Jak założyć pasiekę unikając błędów?
Jak prowadzić gospodarkę pasieczną opartą na myśleniu?
Jak rozsądnie wybrać miejsce pod pasieczysko?
Jakich błędów unikać na początku pszczelarskiej drogi?
Jak z głową zgromadzić sprzęt pszczelarski?
Gdzie i jak bezpiecznie kupić pierwsze pszczoły?

Zajęcia teoretyczne:

  • Podstawy pszczelarstwa 
  • Biologia rodziny pszczelej 
  • Całoroczna gospodarka pasieczna

Zajęcia praktyczne:

  • Zakładanie pasieki i zasiedlanie uli 
  • Prace pasieczne w okresie wiosennym 
  • Podstawowe metody zwalczania chorób
  • Sprzęt pasieczny
  • Przemysław Szeliga

    Mistrz pszczelarski, a przede wszystkim miłośnik pszczół, praca z pasją to jego metoda na sukces. Posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć i warsztatów, od lat edukuje pszczelarzy zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Zaangażowany społecznie, działa na rzecz integracji środowiska pszczelarskiego i upowszechniania wiedzy na temat znaczenia roli pszczoły miodnej w społeczeństwie. Prowadzi własną pasiekę hodowlaną opartą na jednej z najtrudniejszych metod hodowlanych, która umożliwia pozyskanie matek pszczelich najwyższej jakości. Wymagający i krytyczny wobec siebie i innych jest mentorem wielu pszczelarskich dusz. Uczy prowadzenia gospodarki pasiecznej opartej na myśleniu.


  • Andrzej Kulig

    Mistrz pszczelarstwa, który prowadzi zawodowe gospodarstwo pszczelarskie. Jest kontynuatorem wieloletnich rodzinnych tradycji pszczelarskich. Ciekawym aspektem jego doświadczenia zawodowego jest gospodarka w pawilonach. Pasieki Andrzeja Kuliga, choć rozsiane na terenie całej Małopolski, w przeważającej większości ulokowane są na terenach spadziowych. A on sam specjalizuje się w pozyskiwaniu właśnie miodu spadziowego. Zaangażowany w życie krakowskiej społeczności pszczelarskiej, pełni funkcję Wiceprezesa Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich.

  • Monika Leleń

    W pszczelarstwie odnalazła sposób na realizację siebie. Zawsze stawia przed sobą ambitne cele i szybko je realizuje. Zawodowo zajmuje się hodowlą matek pszczelich, szczególnie koncentrując się na procesie unasieniania. Jest przedstawicielem młodego pokolenia inseminatorów, którzy wiedzę w tej dziedzinie czerpią na całym świecie. Monika Leleń doskonale łączy w pszczelarstwie dorobek poprzednich pokoleń z najnowszymi narzędziami, jakie oferuje współczesność. Poza sezonem hodowlanym często prowadzi warsztaty doszkalające dla pszczelarzy. Jest również ekspertem lubianych przez dzieci zajęć, podczas których odkrywa przed najmłodszymi tajemnice pszczół.

  • Elżbieta Szeliga

    Mistrz pszczelarski, biolog, nauczyciel. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne na szkoleniach i kursach pszczelarskich. Dzięki doświadczeniu pedagogicznemu z łatwością przekazuje swoją wiedzę adeptom pszczelarstwa. Zafascynowana zagadnieniami związanymi z biologią i genetyką pszczół i jej wpływem na funkcjonowanie rodziny pszczelej. Prowadzi własną pasiekę hodowlaną, w której zajmuje się hodowlą i inseminacją matek pszczelich.


Szczegółowy harmonogram wraz z wykazem godzin oraz wykładowców, przesyłany jest kursantom po zamknięciu rekrutacji na kurs drogą mailową.


Pasieka Uniwersytecka w Ogrodzie Botanicznym ul. Kopernika 27, Kraków

terminilość miejsccena
27.04.202425 os.399 złZapisz się

Newsletter: