Warsztaty dla dzieci

Warsztaty z Akademią Pszczelarza to wspaniała edukacyjna przygoda, na którą serdecznie zapraszamy już dziś.

Zapraszamy do współpracy szkoły i przedszkola oraz grupy zorganizowane. Jeśli chcesz ustalić termin lub dowiedzieć się więcej o organizacji warsztatów, napisz do nas wiadomość biuro@akademia-pszczelarza.pl

 

Edukacja najmłodszych to jeden z najważniejszych celów Akademii Pszczelarza. Pokazujemy dzieciom świat pszczół, który jest istotnym elementem skomplikowanego świata przyrody. Uczymy wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów, od których zależy jakość naszego istnienia. Warsztaty odbywają się zgodnie z założeniami podstawy programowej na poziomie edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i szkolnej.

Zajęcia prowadzone są przez prawdziwych pszczelarzy, mających również doświadczenie w kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Treści oraz metody ich przekazania są dostosowane do wieku dzieci biorących udział w warsztatach.

Cena warsztatów obejmuje dodatkowo wstęp do Ogrodu Botanicznego. Jest to wspaniała okazja do zwiedzenia ogrodu, który wiosną i latem rozkwita tęczą kolorów. Spostrzegawczy obserwatorzy z łatwością mogą dostrzec pszczoły pracujące na kwiatach.

Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo najmłodszych, odwiedzających naszą pasiekę, dlatego każdy uczestnik otrzymuje na czas trwania warsztatów specjalny strój ochronny (taki jaki ubierają profesjonalni pszczelarze). Uczestnicy warsztatów powinny mieć ubrane długie spodnie i pełne buty. Wymagamy również informacji, czy w grupie znajdują się dzieci uczulone na jad pszczeli.

Po ukończeniu każdych warsztatów dzieci otrzymują Certyfikat małego pszczelarza, a za dzielną pracę w pasiece słoiczek miodowego przysmaku.

Newsletter: