Prezenty Akademii

Wręczanie prezentów osobom bliskim to piękna tradycja obecna nie tylko w kraju nad Wisłą, ale na całym świecie. Prezent to stare słowo będące XVI wiecznym zapożyczeniem z języka łacińskiego praesentare, brzmi podobnie także w innych językach nm. das Präsent, fr. présent, ang. present. Praesentare oznaczało pierwotnie prezentować, przedstawiać. Dawniej prezent był darem okazywanym władcy przez lennika. Obecnie jest podarunkiem, który ma wzbudzić w obdarowywanym pozytywne emocje, ucieszyć, a nawet zaskoczyć.

Prezent może być ładny, praktyczny lub być możliwością otwierającą drogę do nowego rozdziału w życiu. Do rozdziału, w którym naszego obdarowanego pewnego dnia będziemy mogli nazwać Pszczelarzem. Wiedza i praktyka, którą kursanci zdobywają w Akademii Pszczelarza umożliwiają im założenie i prawidłowe prowadzenie pasieki, a to pozwala z dumą nazywać siebie Pszczelarzem. To nie koniec szczęścia. Pszczoły szybko stają się członkiem rodziny, bratnią duszą i ukojeniem w tym zwariowanym świecie. Jak pisał Romuald Wróblewski w książce Wierzenia i Obyczaje Pszczelarzy Polskich „Pszczoła w myśl wierzeń ludowych umieszczana jest właściwie w gronie domowników pasiecznika, co  najczęściej jest uzasadniane tym, że posiada ona duszę…/..Pszczoła uchodziła za istotę wyjątkowo silnie związaną emocjonalnie z osobą, która opiekowała się pasieką”. Czy w związku z tym prezent może mieć w sobie kawałek duszy przyszłej pasieki?

Wśród prezentów naszej Akademii znajdują się dwa kursy pszczelarskie dla początkujących: weekendowy Mini Kurs Pszczelarski i 10-miesięczny Kurs Pszczelarski oraz Kurs inseminacji matek pszczelich dla bardziej zaawansowanych pszczelarzy.

WYBIERZ PREZENT!

                      

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI KURS?

- mini kurs pszczelarski – przeznaczony jest dla osób, które się wahają, mają wątpliwości czy opieka nad pszczołami to na pewno coś dla nich. Ten kurs pozwoli na świadome podjęcie decyzji o byciu Pszczelarzem. Ponadto ułatwi zakup pierwszego sprzętu, pszczół i rozpoczęcie nowej przygody.

- duży kurs pszczelarski – przeznczony jest dla osób, które mają już swoje pszczoły od niedawna oraz dla tych, którzy wiedzą, że pszczoły to ich marzenie i chcą je zrealizować zdobywając rzetelną wiedzę. Kurs pozwala na kontakt z profesjonalnymi, zawodowymi pszczelarzami oraz naukowcami. Uczymy logicznego myślenia oraz analizowania zachowań rodziny pszczelej tak, aby zabiegi pasieczne były skuteczne.

- kurs inseminacji matek pszczelich - skierowany jest do zaawansowanych pszczelarzy, którzy pragną w swoich pasiekach skorzystać z zalet inseminacji; początkujących hodowców, którzy rozpoczynają realizacje programów hodowlanych; wszystkich, którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu inseminacji matek pszczelich i jednocześnie zdobyć uprawnienia inseminatora oraz hodowców, którzy do tej pory korzystali z usług inseminatorów, a obecnie chcą sami wykonywać zabiegi.

Komentarze (0)

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Newsletter: