Nasze pszczoły w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

AKTUALIZACJA: Czas na podsumowanie aukcji, które przygotowaliśmy dla WOŚP. Wiemy już kto jest ich zwycięzcą i kto zdecydował się przekazać najwięcej na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Zarówno Mini Kurs Pszczelarski jak i warsztaty "Co w ulu bzyczy?" w Pasiece Uniwersyteckie wędrują do jednej i tej samej osoby - Pana Konrada z Wieliczki. Gratulujemy i dziękujemy!
Podziękowania należą się wszystkim osobom, które wzięły udział w tej pięknej zabawie i dzielnie licytowały nasze warsztaty. Wykręciliśmy naprawdę ładny wynik i na konto Wielkiej Orkiestry powędrowało już 1836 zł!

 

Zapraszamy do licytacji warsztatów organizowanych przez Akademię Pszczelarza w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mamy coś dla starszych (Mini kurs) i coś dla młodszych pasjonatów pszczelarstwa (Co w ulu bzyczy?). Linki do obydwu aukcji poniżej:

Mini Kurs pszczelarski z Akademią Pszczelarza

Co w ulu bzyczy? - warsztaty dla dzieci w pasiece

Zaczynamy od złotówki, nie ma ograniczeń górnych. Całość wylicytowanej kwoty zostanie przekazana na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Mini kurs pszczelarski to intensywne, weekendowe szkolenie składające się z 11 godzin teorii i 10 godzin praktyki. Do wyboru jest jeden z dwóch terminów: majowy (1-3 maja 2021) lub czerwcowy (4-6 czerwca 2021). Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zajęcia teoretyczne:

- Podstawy pszczelarstwa

- Biologia rodziny pszczelej

- Całoroczna gospodarka pasieczna + sprzęt pasieczny

Zajęcia praktyczne:

- Zakładanie pasieki i zasiedlanie uli

- Prace pasieczne w okresie wiosennym

- Podstawowe metody zwalczania chorób

- Metody powiększania pasieki

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat ukończenia Mini kursu pszczelarskiego.

Mini kurs może być początkiem fascynującej przygody jaką jest pszczelarstwo.

 

Warsztaty dla dzieci "Co w ulu bzyczy" to godzinne spotkanie dla grupy do 25 osób w Pasiece Uniwersyteckiej Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie.

Podczas zajęć opowiemy Wam o życiu pszczół, o pracy pszczelarza, o powstawaniu miodu i zapylaniu kwiatów. Pokażemy Wam również tajemnice ula: magazyn miodowy i pyłkowy, wytwórnię wosku, pszczele przedszkole i żłobek oraz królową matkę wraz z opiekunkami.

Na koniec zajęć przewidziana jest słodka niespodzianka dla każdego uczestnika oraz imienny Certyfikat Młodego Pszczelarza.

W ramach warsztatów zapewniamy darmowy wstęp do Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie dla całej grupy.
Dogodny termin spotkania ustalimy wspólnie ze zwycięzcą aukcji.
Warsztaty odbywają się zgodnie z założeniami podstawy programowej na poziomie edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i szkolnej. Zajęcia prowadzone są przez pszczelarza - edukatora a przekazywane treści dostosowane są do wieku uczestników.

 

Z góry dziękujemy za wszystkie udostępnienia – nasze pszczoły odznaczają się niezwykłą pracowitością ale w tym przypadku każda pomoc jest cenna :)

Komentarze (0)

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Newsletter: