Pszczoły na wyciągnięcie ręki

Aktualizacja: W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce wystawa Animal Show zostaje przeniesiona na przyszły rok.

Nowy termin Animal Show to: 24-25 kwietnia 2021. Zapraszamy!

Jeśli chcecie spotkać się z pszczołami, dowiedzieć się co robiły zimą i kiedy wreszcie wezmą się do pracy? – zapraszamy na nasze stoisko.

Wiele tajemnic kryje się w świecie pszczół. Człowiek jeszcze ich wszystkich nie odkrył i nie prędko to zrobi. Jednak część fascynującego świata jest nam znana. Powiernikami tych tajemnic są pszczelarze. To oni odpowiedzą na wasze pytania podczas wystawy Animal Show.

W specjalnym ulu będziecie mogli poobserwować pszczele robotnice. Nie będzie tam ani matki pszczelej, ani trutni. Zastanawia Was dlaczego?

• Matka pszczela zostanie z większą częścią swojej rodziny w ulu. Królowe nie przepadając za wojażami, zdecydowanie bardziej wolą stacjonarny tryb życia. Wyjątkiem są podróże, które wynikają z instynktów i rozwoju rodziny pszczelej. W pszczelarstwie takie podróże to „rojenie się” a podróżująca rodzina to „rójka”. O tym, kiedy pszczoły podróżują, po co i gdzie, najlepiej opowie Wam każdy miłośnik pszczół.

• Sytuacja z trutniami jest inna. Przychodzą na świat dopiero pod koniec kwietnia. Na początku jest ich mało i gromadzą się w zakamarkach ula. Ich ilość w rodzinie pszczelej powiększa się w maju i w czerwcu. Co robią w ulu pszczele chłopaki, również dowiecie się podczas wystawy Animal Show.

 

Nie zabraknie też słodkości. Sześć rodzajów polskich miodów, będzie czekało na prawdziwych miodożerców. Degustacja miodu wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Prawdziwi miodowi degustatorzy, wiedzą jak poczuć całkowity smak tego smakołyku. Wiedzą to także dzieci uczestniczące w warsztatach Akademii Pszczelarza. Miód trzeba dobrze pooglądać, potem powąchać a na końcu skosztować. Kosztowanie miodu to wyjątkowa chwila, podczas której można mlaskać :). Delikatne mlaskanie pozwoli rozprowadzić miód po podniebieniu oraz języku i delektować się jego wyjątkowym smakiem. Obalimy też mit o słodzeniu gorącej herbaty miodem, porozmawiamy o jego zdrowotnych właściwościach i przede wszystkim podpowiemy, jak i gdzie nabyć  dobry miód.

Dla zaciekawionych pracą pszczelarza, będzie prezentacja stroju i narzędzi pszczelarskich. BA! Będzie w nich można nawet zapozować do zdjęcia. Bluza i dłuto to tylko wybrane elementy pszczelarskiego niezbędnika. 

Zapraszamy serdecznie

warsztaty dla dzieci w pasiece 

 

Komentarze (0)

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Newsletter: