Wyniki konkursu rysunkowego

WYNIKI KONKURSU RYSUNKOWEGO

W weekend 30-31 marca w Galerii Kazimierz braliśmy udział w wydarzeniu Mały Kazimierz. W trakcie tego eventu dzieci mogły wziąć udział w konkursie rysunkowym o tematyce pszczelej. W efekcie dostaliśmy trudne zadanie wyłonienia najlepszej pracy spośród wielu kolorowych i kreatywnych rysunków.

Do wygrania była książka "Pszczoły" Piotra Sochy. Piękna ilustrowana księga pszczół wydawnictwa Dwie Siostry, która zdobyła wiele nagród na świecie w różnych kategoriach. Poniżej kilka z nich:

Deutscher Jugendliteraturpreis (niemiecka nagroda dla książki dziecięcej) w kategorii książki non-fiction - najbardziej wpływowa nagroda dla książki dziecięcej na niemieckim rynku!

Nagroda główna w konkursie Wissenschaftsbuch des Jahres 2017 na najlepszą naukową książkę roku w kategorii „książka dziecięca” organizowanym przez austriackie Federalne Ministerstwo Nauki, Badań Naukowych i Gospodarki (BMWFW). 

Nagroda Must have 2016 w konkursie Łódź Design Festival.

Książka wpisana na listę Białych Kruków – White Ravens 2016. Jest to lista najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywana corocznie przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży) w Monachium.

 Pszczoły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przebieg konkursu:

  1. 3 osobowe jury Akademii Pszczelarza wytypowało 10 najpiękniejszych prac.
  2. Wybrane prace zostały przesłane do przedstawicieli branży pszczelarskiej, osoby te wskazały 3 najlepsze rysunki, przyznając im 1,2 i 3 miejsce.
  3.  Jury podsumowało wyniki głosowania.

Nagrodę w konkursie za wykonanie rysunku z motywem pszczelim otrzymuje Maja. GRATULUJEMY!
Skontaktujemy się ze zwyciezcą drogą mailową :)

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej znajdują się prace, które znalazły się w finale:

 

 

 W galerii poniżej można obejrzeć pozostłe prace biorące udział w konkursie.

Komentarze (0)

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Newsletter: